Cracovia przygotowuje się do nowego sezonu. Zmiany w kadrze i sztabie szkoleniowym

W poniedziałek piłkarze Cracovii po blisko miesięcznych urlopach pojawili się w Centrum Treningowym w Rącznej i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu.

Poniedziałek i wtorek przeznaczony był na badania medyczne i testy wydolnościowe.

Po raz pierwszy w Klubie pojawiło się trzech z sześciu piłkarzy pozyskanych do tej przez Cracovię w letnim okienku transferowym: słowacki napastnik Filip Balaj, czeski obrońca Jakub Jugas oraz duński pomocnik Mathias Hebo Rasmussen.

Nieco później, bo 26 lipca, do drużyny dołączy gruziński obrońca Otar Kakabadze. Podobnie jak dwóch młodych polskich pomocników Karol Knap i Kamil Ogorzały oraz wracający z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice Michał Rakoczy dla których pierwszoligowy sezon zakończył się dopiero w miniony weekend.

Jeszcze później, bo 30 czerwca, wraz z zespołem rezerw przygotowania do nowego sezonu rozpoczną Sebastian Strózik, Filip Piszczek, Ołeksij Dytiatjew, Milan Dimun, Daniel Pik oraz 27-letni słowacki pomocnik Jaroslav Mihalik, który wrócił z wypożyczenia do Sigmy Ołomuniec.

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu zmiany nastąpiły w sztabie szkoleniowym Cracovii. Trenerem bramkarzy został Marcin Cabaj, a z klubem rozstali się drugi trener Grzegorz Kurdziel, dotychczasowy trener bramkarzy Maciej Palczewski oraz asystent trenera Probierza Jakub Dziółka.

Przez pierwsze dwa tygodnie zespół będzie trenował w Rącznej na obiektach Cracovia Training Center. Treningi na własnych obiektach urozmaicą dwa mecze kontrolne z niżej notowanymi czeskimi drużynami. W środę 23 czerwca Pasy zagrają z MFK Frýdek-Místek (3. poziom rozgrywek), a trzy dni później w sobotę 26 czerwca z FK Třinec (2. poziom rozgrywek).

28 czerwca zespół Cracovii wyjedzie na blisko dwa tygodnie do słoweńskiej miejscowości Moravske Toplice. Tam zaplanowano rozegranie czterech sparingów z silnymi zespołami, m.in. ze słoweńskim NK Maribor i serbskim Partizanem Belgrad. Do Krakowa piłkarze Pasów wrócą w piątek 9 lipca.

Ostatnim sprawdzianem formy zespołu trenera Michała Probierza przed pierwszym meczem ligowym będzie dwumecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, który zaplanowano na piątek 16 lipca. Tydzień później – 23 lipca – rozpocznie się nowy sezon PKO Ekstraklasa.

Dodaj komentarz